Świetny specjalista o ogromnej wiedzy i doświadczeniu. Niezwykle wyrozumiały i sympatyczny. Oddany swojej pracy, ale też delikatny i taktowny. Prawdziwy lekarz z powołaniem. Takie opinie pacjentek towarzyszą pracy lekarza specjalisty ginekologa i położnika Jacka Sysło.  Na początku października został on powołany na stanowisko ordynatora Oddziału Położniczo – Ginekologicznego Centrum Zdrowia Tuchów.

 

Doświadczenie nowy ordynator zdobywał w kilku szpitalach regionu. Wcześniej kierował pracami oddziałów podobnych specjalności w:  Szpitalu Św. Łukasza w Tarnowie, w Szpitalu Powiatowym w Brzesku czy w Szpitalu im. Św. Elżbiety w Roztoce. Jest tarnowianinem, absolwentem Akademii Medycznej w Krakowie, w której murach uzyskał tytuł lekarza w 1978 roku. Dalsze  kształcenie i doskonalenie umiejętności pomogło mu otrzymać tytuł specjalisty położnictwa i ginekologii w 1990 roku.

W ostatnich latach Jacek Sysło zasłynął tym, że na podległych mu oddziałach zwracał szczególną uwagę na przestrzeganie nowych standardów opieki okołoporodowej. Był orędownikiem rozwiązań zakładających pozostawanie personelu zawsze do dyspozycji pacjentek, służenia radą i pomocą przez całą dobę. Wprowadzane przez niego rozwiązania – stosowane już także w Szpitalu Rodzinnym Centrum Zdrowia Tuchów – przewidują przebywanie dzieci po porodzie razem ze mamami, karmienie piersią, a dokarmianie butelką jedynie w przypadku absolutnej ostateczności. Ważną rolę pełni w nich edukacja, prowadzona już w Szkole Rodzenia, a po porodzie, dotycząca np. doradztwa laktacyjnego.

Nowy ordynator  jest jednym z czterech lekarzy specjalistów, zatrudnionych w Tuchowie po zamknięciu Szpitala Położniczo-Operacyjnego w Roztoce. W Centrum Zdrowia Tuchów zatrudnienie znajdzie prawdopodobnie także część średniego personelu medycznego tego szpitala. Trwa proces rekrutacji, wśród osób, które złożyły aplikacje najwięcej jest pielęgniarek, z doświadczeniem w zakresie anestezjologii i neonatologii. Docelowo w tuchowskiej spółce medycznej może znaleźć zatrudnienie kilkanaście osób, pracujących wcześniej w szpitalu w Roztoce.

INNOWACJA

Audioprzewodniki to produkty innowacyjne.
Można je wykorzystywać wielokrotnie
w zależności od potrzeb.
Np. na ich podstawie redagować foldery promocyjne lub treść witryny internetowej.

KONTAKT

Zadzwoń
+48 509 024 417